Dotz har många snygga fälgar i sitt utbud och MarinaBay dark 18" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/120, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 120 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Centrumhålet är 72.6 mm stort. BytHjul säljer Dotz MarinaBay dark 18" i sin webbshop för 2414 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 414 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | MarinaBay dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
18"-fälg från Dotz av modellen MarinaBay bronze. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
Dotz MarinaBay dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 40.
Dotz MarinaBay dark, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 33 mm.
21"-fälg av modellen MarinaBay dark från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 40 mm.