Om du letar efter bra 19"-fälgar kan Dotz MarinaBay bronze vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Inpressningsdjupet för Dotz MarinaBay bronze är 33 mm. Denna fälg har ett navhål som är 72.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning Dotz MarinaBay bronze kan bli din för endast 2559 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 559 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Dotz |
|---|---|
| Modell | MarinaBay bronze |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
Denna 19"-fälg från Dotz har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 33 mm. Modellen heter MarinaBay black.
Dotz MarinaBay dark, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 33 mm.
19"-fälg av modellen MarinaBay bronze från Dotz. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 40 mm.
MarinaBay bronze 20" från Dotz med 9.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.