Denna 20"-fälg från EtaBeta har modellnamnet Piuma Matt Black. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". EtaBeta Piuma Matt Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 110 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/110.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 78.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för EtaBeta Piuma Matt Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4564 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 564 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Piuma Matt Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 78.1 mm |
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Piuma Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 9" och ET-måttet är 25 mm.
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Piuma Silver. Bultcirkeln är 5/130, bredden 9" och ET-måttet är 25 mm.
Piuma Gloss Black från EtaBeta är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
EtaBeta Piuma Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.