EtaBeta har många snygga fälgar i sitt utbud och Eros Silver 18" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. EtaBeta Eros Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Denna variant av Eros Silver har ett navhål/centrumhål som är 60.1 mm stort. EtaBeta Eros Silver kan du köpa från BytHjul för endast 2254 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 254 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Eros Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Eros Silver 16" från EtaBeta med 7" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Eros Silver från EtaBeta. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
EtaBeta Eros Silver, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
Eros Silver från EtaBeta är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.