Med ett pris på 2226 kronor är EtaBeta Eros Silver ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. EtaBeta Eros Silver har en fälgbredd på 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 64.1 mm. BytHjul säljer EtaBeta Eros Silver 18" i sin webbshop för 2226 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 226 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Eros Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Eros Matt Black från EtaBeta är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/120.
18"-fälg från EtaBeta av modellen Eros Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.
16"-fälg från EtaBeta av modellen Eros Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 16" och ET-måttet 40 mm.
Eros Matt Black från EtaBeta. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.