EtaBeta Eros Silver är en fälg på 18" från EtaBeta. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 50 mm. Centrumhålet är 67.1 mm stort. Eros Silver 18" är en snygg fälg för 2254 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 254 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Eros Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Eros Matt Black från EtaBeta. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
18"-fälg från EtaBeta av modellen Eros Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.
Denna 18"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Eros Silver.
EtaBeta Eros Silver, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 50 mm.