Detta är en EtaBeta-fälg av modellen Tettsut Black Matt Polish. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på EtaBeta Tettsut Black Matt Polish är 5/130.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 43 mm. Centrumhålet är 84.1 mm stort. BytHjul säljer EtaBeta Tettsut Black Matt Polish 17" i sin webbshop för 1124 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 124 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Tettsut Black Matt Polish |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
17"-fälg av modellen Tettsut Black Matt från EtaBeta. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 43 mm.
EtaBeta Tettsut Black Matt Polish är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
Fälg från EtaBeta på 16" med modellnamnet Robus Matt Black. Bultcirkeln är 6/130, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
Denna 18"-fälg från EtaBeta har en bultcirkel som är 6/130 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Robus Matt Black.