Europe Rom Silver är en av våra 15"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Europe. Europe Rom Silver har en fälgbredd som är 6". Bultcirkeln för denna fälg är 5/100.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 38 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 70.4 mm. BytHjul säljer Europe Rom Silver 15" i sin webbshop för 1395 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 395 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Europe |
|---|---|
| Modell | Rom Silver |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
Europe Rom Black Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 6" bredd och ET 38.
Europe Rom Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 38.
Europe Rom Black Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 6" bredd och ET 25.
Rom Black Matt från Europe är en fälg på 15" med en bredd på 6" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.