Europe har många snygga fälgar i sitt utbud och Rom Silver 17" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 7.5". Europe Rom Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 100 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Rom Silver är 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 70.4 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1685 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 685 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Europe |
|---|---|
| Modell | Rom Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 70.4 mm |
Fälg från Europe på 17" med modellnamnet Rom Black Matt. Bultcirkeln är 5/100, bredden 7.5" och ET-måttet är 35 mm.
Fälg från Europe på 15" med modellnamnet Rom Silver. Bultcirkeln är 5/100, bredden 6" och ET-måttet är 38 mm.
Europe Rom Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 38.
Europe Rom Black Matt är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 6" bredd och ET 38.