Om du letar efter bra 17"-fälgar kan GMP Cartesio Black Machined Face vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 100 mm och 4 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 38 mm. GMP Cartesio Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 73 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2683 kronor per fälg.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
2 683 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Cartesio Black Machined Face |
Diameter | 17" |
Fälgbredd | 7" |
Antal bultar | 4 |
Cirkeldiameter | 100 |
Bultcirkel | 4/100 |
Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
Navhål | 73 mm |
Cartesio Black Machined Face 17" från GMP med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
Cartesio Black Machined Face 17" från GMP med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. GMP Cartesio Shiny Black är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
Denna 16"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Cartesio Black Machined Face.