Med ett pris på 2255 kronor är GMP Matisse Matt Anthracite Diamond ett bra alternativ bland 15"-fälgarna. Fälgens bredd är 6". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/100.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Matisse Matt Anthracite Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2255 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 255 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Matisse Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7.5" bredd och ET 45.
Denna 15"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Matisse Matt Anthracite Diamond.
GMP Matisse Matt Anthracite Diamond, 15"-fälg, 6" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 38 mm.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. GMP Matisse Matt Anthracite Diamond är 15" och har en bultcirkel på 4/108.