GMP Cartesio Black Machined Face är en fälg på 17" från GMP. Denna fälg är 7" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 38 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Cartesio Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2414 kronor per fälg.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
2 414 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Cartesio Black Machined Face |
Diameter | 17" |
Fälgbredd | 7" |
Antal bultar | 4 |
Cirkeldiameter | 108 |
Bultcirkel | 4/108 |
Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
Navhål | 63 mm |
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 4/108 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Cartesio Shiny Black.
Fälg från GMP på 17" med modellnamnet Cartesio Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 42 mm.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. GMP Cartesio Black Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 4/108.
Cartesio Black Machined Face 17" från GMP med 7" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.