En snygg fälg på 17" från GMP. Denna modell har GMP valt att kalla för Cartesio Black Machined Face. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/100.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Cartesio Black Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 57 mm stort. BytHjul säljer idag GMP Cartesio Black Machined Face för 2580 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 580 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57 mm |
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Cartesio Black Machined Face.
Cartesio Black Machined Face 17" från GMP med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
Cartesio Black Machined Face från GMP är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Cartesio Black Machined Face.