GMP har många snygga fälgar i sitt utbud och Lunica Satin Black Bronze Diamond 18" är inget undantag. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 38 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2933 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 933 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Lunica Satin Black Bronze Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från GMP på 19" med modellnamnet Lunica Satin Black Bronze Diamond. Bultcirkeln är 5/100, bredden 7.5" och ET-måttet är 38 mm.
18"-fälg av modellen Lunica Shiny Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 38 mm.
GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 55.
Lunica Satin Black Bronze Diamond från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.