Denna 16"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2000 kronorsklassen. Fälgen heter Cartesio Black Machined Face och den tillverkas av GMP. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Cartesio Black Machined Face har en bredd på 6.5". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/100 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 73 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag GMP Cartesio Black Machined Face för 1982 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 982 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73 mm |
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Cartesio Black Machined Face.
Cartesio Black Machined Face 17" från GMP med 7" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
GMP Cartesio Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 45.
Fälg från GMP på 16" med modellnamnet Cartesio Shiny Black. Bultcirkeln är 5/100, bredden 6.5" och ET-måttet är 45 mm.