Lunica Matt Gun Metal Machined Face 19" är en snygg fälg som tillverkas av GMP. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Lunica Matt Gun Metal Machined Face har en bredd på 8". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 42 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. Lunica Matt Gun Metal Machined Face 19" är en snygg fälg för 3475 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 475 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Lunica Matt Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
GMP Lunica Matt Gun Metal Machined Face, 19"-fälg, 7.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 35 mm.
20"-fälg av modellen Lunica Matt Gun Metal Machined Face från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
19"-fälg av modellen Lunica Matt Gun Metal Machined Face från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
Lunica Black Machined Face 19" från GMP med 7.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.