Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3300 kronorsklassen. Fälgen heter Lunica Shiny Black och den tillverkas av GMP. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 108 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/108 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 73.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning GMP Lunica Shiny Black kan bli din för endast 3234 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 234 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Lunica Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. GMP Lunica Satin Black Bronze Diamond är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
Lunica Black Machined Face 19" från GMP med 7.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Lunica Satin Black Bronze Diamond.
19"-fälg från GMP av modellen Lunica Matt Gun Metal Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 19" och ET-måttet 42 mm.