GMP Cartesio Glossy Black är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 110 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/110 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Cartesio Glossy Black är 35 mm. Centrumhålet är 65.1 mm stort. GMP Cartesio Glossy Black kan du köpa från BytHjul för endast 2639 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 639 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Glossy Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
18"-fälg från GMP av modellen Cartesio Black Diamond. Bultcirkeln är 5/110, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
20"-fälg av modellen Cartesio Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 30 mm.
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Cartesio Black Machined Face.
Cartesio Shiny Black från GMP. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.