Om du letar efter bra 18"-fälgar kan GMP Drake Shiny Gun Dark vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/110.
Glöm inte kolla att ET 33 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om GMP Drake Shiny Gun Dark 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 677 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Drake Shiny Gun Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
GMP Drake Shiny Gun Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 32.
Drake Black Machined Face från GMP. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
GMP Drake Glossy Anthracite Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 34.
GMP Drake Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 31.