Detta är en GMP-fälg av modellen Mentor Black Diamond. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Mentor Black Diamond har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Denna variant av Mentor Black Diamond kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 44 mm. Centrumhålet på denna fälg är 57.1 mm stort. BytHjul säljer GMP Mentor Black Diamond 20" i sin webbshop för 3880 kronor styck.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
3 880 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Mentor Black Diamond |
Diameter | 20" |
Fälgbredd | 8" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
Navhål | 57.1 mm |
Fälg från GMP på 20" med modellnamnet Mentor Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 44 mm.
Mentor Glossy Black 20" från GMP med 8" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter Mentor Black Machined Face.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter Mentor Matt Gun Metal Machined Face.