GMP Evento Glossy Black är en av våra 22"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. Fälgens bredd är 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Denna variant av Evento Glossy Black har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5272 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 272 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Evento Glossy Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
GMP Evento Black Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 40.
Fälg från GMP på 22" med modellnamnet Evento Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 40 mm.
GMP Evento Black Diamond, 22"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Evento Matt Anthracite Diamond är 22" och har en bultcirkel på 5/112.