GMP Evento Matt Anthracite Diamond är en fälg på 18" från GMP. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Evento Matt Anthracite Diamond är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Evento Matt Anthracite Diamond är 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. Du hittar mer information om GMP Evento Matt Anthracite Diamond genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 851 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Evento Matt Anthracite Diamond |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Evento Matt Anthracite Diamond från GMP. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 46 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Evento Matt Anthracite Diamond 18" från GMP med 7.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
GMP Evento Matt Anthracite Diamond, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/100 bultcirkel och ET på 40 mm.
20"-fälg från GMP av modellen Evento Matt Anthracite Diamond. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.