Detta är en GMP-fälg av modellen Qstar Black Diamond. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. GMP Qstar Black Diamond har en fälgbredd på 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. BytHjul säljer idag GMP Qstar Black Diamond för 2399 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
2 399 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Qstar Black Diamond |
Diameter | 18" |
Fälgbredd | 8" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 112 |
Bultcirkel | 5/112 |
Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
Navhål | 66.6 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Qstar Black Diamond är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. GMP Qstar Black Diamond är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
GMP Qstar Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 30.
GMP Qstar Anthracite Diamond är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 50.