Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2900 kronorsklassen. Fälgen heter Cartesio Glossy Black och den tillverkas av GMP. Bredden på denna fälg är 8". GMP Cartesio Glossy Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Fälgens ET-mått är 45 mm. Detta är en fälg med 73.1 mm stort navhål. En uppsättning GMP Cartesio Glossy Black kan bli din för endast 2856 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Glossy Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Denna 18"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Cartesio Glossy Black.
19"-fälg av modellen Cartesio Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 43 mm.
GMP Cartesio Black Diamond, 19"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
18"-fälg från GMP av modellen Cartesio Glossy Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.