Om du letar efter bra 20"-fälgar kan GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 73.1 mm stort. BytHjul säljer idag GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face för 4048 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 048 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Mentor Matt Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Mentor Matt Gun Metal Machined Face från GMP är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter Mentor Matt Gun Metal Machined Face.
GMP Mentor Matt Gun Metal Machined Face, 19"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
17"-fälg av modellen Mentor Matt Gun Metal Machined Face från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.