GMP Cartesio Black Machined Face är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från GMP. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Cartesio Black Machined Face är 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 35 mm. Centrumhålet är 73 mm stort. Cartesio Black Machined Face 16" är en snygg fälg för 1982 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 982 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Cartesio Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 73 mm |
GMP Cartesio Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 45.
Cartesio Black Machined Face från GMP är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/100.
GMP Cartesio Black Machined Face, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 40 mm.
Denna 17"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Cartesio Black Machined Face.