Om du letar efter bra 20"-fälgar kan GMP Totale Matt Gun Metal Machined Face vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av GMP Totale Matt Gun Metal Machined Face har en bredd på 8.5". GMP Totale Matt Gun Metal Machined Face fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 55 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4406 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 406 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Totale Matt Gun Metal Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 65 mm |
Totale Matt Gun Metal Machined Face 20" från GMP med 9.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Totale Matt Gun Metal Machined Face 20" från GMP med 8.5" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 21"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter Totale Matt Gun Metal Machined Face.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. GMP Totale Matt Gun Metal Machined Face är 21" och har en bultcirkel på 5/112.