Detta är en GMP-fälg av modellen Ultrivity X Black Diam. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Ultrivity X Black Diam är 5/130.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 50 mm. Denna variant av Ultrivity X Black Diam har ett navhål/centrumhål som är 66.5 mm stort. Ultrivity X Black Diam 19" är en snygg fälg för 3433 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 433 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Ultrivity X Black Diam |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. GMP Ultrivity X Black Diam är 19" och har en bultcirkel på 5/130.
Fälg från GMP på 19" med modellnamnet Ultrivity X Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8.5" och ET-måttet är 50 mm.
21"-fälg av modellen Ultrivity X Glossy Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 52 mm.
20"-fälg av modellen Ultrivity X Gloss Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 40 mm.