Om du letar efter bra 20"-fälgar kan GMP Ultrivity X Black Diam vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 9" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på GMP Ultrivity X Black Diam är 5/130.
Fälgens ET-mått är 57 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.5 mm. GMP Ultrivity X Black Diam kan du köpa från BytHjul för endast 3788 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 788 kr | Besök BytHjul |
| Märke | GMP |
|---|---|
| Modell | Ultrivity X Black Diam |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 57 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
20"-fälg av modellen Ultrivity X Gloss Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 57 mm.
19"-fälg från GMP av modellen Ultrivity X Black Diam. Bultcirkeln är 5/130, bredden 19" och ET-måttet 50 mm.
GMP Ultrivity X Black Diam är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 38.
Denna 20"-fälg från GMP har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Ultrivity X Black Diam.