Image Comet Grey är en fälg på 15" från Image. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/100.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Detta är en fälg med 54.1 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Image Comet Grey 15".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 233 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Comet Grey |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 54.1 mm |
Comet Silver 15" från Image med 5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
Denna 17"-fälg från Image har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Comet Grey.
Image Comet Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 5" bredd och ET 35.
En 5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Image Comet Silver är 17" och har en bultcirkel på 4/100.