Med ett pris på 1233 kronor är Image Comet Grey ett bra alternativ bland 15"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Image Comet Grey är 6". Fälgen har en bultcirkel som är 4/114.3, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Detta är en fälg med 67.1 mm stort navhål. Image Comet Grey kan du köpa från BytHjul för endast 1233 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 233 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Comet Grey |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 4/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
15"-fälg från Image av modellen Comet Silver. Bultcirkeln är 4/114.3, bredden 15" och ET-måttet 40 mm.
Comet Grey 15" från Image med 6" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 4/98.
Comet Gloss Black Polished 15" från Image med 6" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 4/114.3.
Denna 15"-fälg från Image har en bultcirkel som är 4/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Comet Silver.