Image Comet Grey är en av våra 15"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Image. Fälgbredden för denna variant av Image Comet Grey är 6". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 98 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/98.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Navhålet på Image Comet Grey är 58.1 mm stort. BytHjul säljer Image Comet Grey 15" i sin webbshop för 1233 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 233 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Comet Grey |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 98 |
| Bultcirkel | 4/98 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 58.1 mm |
Comet Grey från Image är en fälg på 14" med en bredd på 5.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 4/98.
Comet Silver 16" från Image med 6" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 4/98.
Image Comet Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 98 och som fästs med 4 bultar. 5.5" bredd och ET 35.
Fälg från Image på 17" med modellnamnet Comet Silver. Bultcirkeln är 4/98, bredden 7" och ET-måttet är 38 mm.