Image Atom Silver är en fälg på 18" från Image. Bredden på denna fälg är 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/108.
Denna variant av Atom Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 50 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 63.3 mm stort. BytHjul säljer idag Image Atom Silver för 1834 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 834 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Atom Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Fälg från Image på 18" med modellnamnet Atom Gloss Gun Metal. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7.5" och ET-måttet är 50 mm.
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Image Atom G.Gun. Bultcirkeln är 5/108, bredden 6.5" och ET-måttet är 45 mm.
Denna 16"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Image Atom Slv.
20"-fälg från Image av modellen Atom Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 50 mm.