Dynamic Silver 18" är en snygg fälg som tillverkas av Image. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/108.
Denna variant av Dynamic Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. BytHjul säljer idag Image Dynamic Silver för 1830 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 830 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Dynamic Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Image Dynamic Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 42.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Image Dynamic Silver är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
19"-fälg från Image av modellen Dynamic Gloss Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 19" och ET-måttet 42 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Image Dynamic Silver är 17" och har en bultcirkel på 5/108.