Om du letar efter bra 17"-fälgar kan Image Atom Gloss Gun Metal vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Atom Gloss Gun Metal är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 63.3 mm. BytHjul säljer Image Atom Gloss Gun Metal 17" i sin webbshop för 1524 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 524 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Atom Gloss Gun Metal |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Fälg från Image på 18" med modellnamnet Atom Gloss Gun Metal. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8" och ET-måttet är 42 mm.
Fälg från Image på 18" med modellnamnet Atom Gloss Gun Metal. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7.5" och ET-måttet är 50 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. Image Atom Gloss Gun Metal är 19" och har en bultcirkel på 5/108.
Atom Gloss Gun Metal 20" från Image med 8" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.