Om du letar efter bra 16"-fälgar kan Image Image Atom Slv vara värt att ta en titt på. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Image Image Atom Slv har en fälgbredd på 6.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Image Image Atom Slv är 5/108.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 63.3 mm stort. Du hittar mer information om Image Image Atom Slv genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 348 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Image Atom Slv |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.3 mm |
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Image Atom G.Gun. Bultcirkeln är 5/108, bredden 6.5" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från Image på 17" med modellnamnet Atom Gloss Gun Metal. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från Image på 19" med modellnamnet Atom Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
20"-fälg från Image av modellen Atom Silver. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 50 mm.