Image Atom Silver är en fälg på 18" från Image. Fälgbredden för denna variant av Image Atom Silver är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 60.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Image Atom Silver kan du köpa från BytHjul för endast 1949 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 949 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Atom Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Atom Gloss Gun 18" från Image med 8" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Atom Silver 17" från Image med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Image Atom Silver är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Atom Gloss Gun Metal 17" från Image med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.