Med ett pris på 1830 kronor är Image Dynamic Silver ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Image Dynamic Silver har en bredd på 7.5". Image Dynamic Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Detta är en fälg med 64.1 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Image Dynamic Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1830 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 830 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Dynamic Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
Fälg från Image på 17" med modellnamnet Dynamic Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
16"-fälg av modellen Dynamic Silver från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 45 mm.
Fälg från Image på 17" med modellnamnet Dynamic Gloss Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
Image Dynamic Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 45.