Image Dynamic Grey är en av våra 16"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Image. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 6.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Dynamic Grey är 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 60.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1349 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 349 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Dynamic Grey |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Dynamic Silver 16" från Image med 6.5" bredd och ET på 50 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Image Dynamic Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 50.
Image Dynamic Gloss Black, 16"-fälg, 6.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
Dynamic Silver från Image är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.