Image Strong Silver är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Image. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 6.5". Med en cirkeldiameter på 118 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/118.
Inpressningsdjupet för Image Strong Silver är 62 mm. Centrumhålet är 71.1 mm stort. Du hittar mer information om Image Strong Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 117 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Strong Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 62 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Strong Matt Gunmetal. Bultcirkeln är 5/118, bredden 6.5" och ET-måttet är 62 mm.
Strong Gloss Black Polished från Image är en fälg på 15" med en bredd på 6" och ET 60 mm. Bultcirkeln är 5/118.
Fälg från Image på 17" med modellnamnet Strong Silver. Bultcirkeln är 5/130, bredden 6.5" och ET-måttet är 62 mm.
17"-fälg från Image av modellen Strong Silver. Bultcirkeln är 6/130, bredden 17" och ET-måttet 62 mm.