Detta är en Image-fälg av modellen Strong Gloss Black Polished. Denna variant av fälgen har en diameter på 15". Image Strong Gloss Black Polished har en fälgbredd som är 6". Fälgen har en bultcirkel som är 5/118, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 118 mm.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 60 mm. Image Strong Gloss Black Polished har ett centrumhål (navhål) på 71.1 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Image Strong Gloss Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 1743 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 743 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Strong Gloss Black Polished |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 60 mm |
| Navhål | 71.1 mm |
Denna 17"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/118 och ett inpressningsdjup på 62 mm. Modellen heter Strong Silver.
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Strong Matt Gunmetal. Bultcirkeln är 5/118, bredden 6.5" och ET-måttet är 62 mm.
Denna 16"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/160 och ett inpressningsdjup på 60 mm. Modellen heter Strong Gloss Black Polished.
Quantro Black Polished 15" från Autec med 6" bredd och ET på 60 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.