Strong Matt Gunmetal 17" är en snygg fälg som tillverkas av Image. Image Strong Matt Gunmetal har en fälgbredd som är 6.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 130 mm och 5 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 62 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 78.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2117 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 117 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Strong Matt Gunmetal |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 62 mm |
| Navhål | 78.1 mm |
Image Strong Gloss Black Polished, 17"-fälg, 6.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 62 mm.
Fälg från Image på 17" med modellnamnet Strong Silver. Bultcirkeln är 5/130, bredden 6.5" och ET-måttet är 62 mm.
Fälg från Image på 16" med modellnamnet Strong Matt Gunmetal. Bultcirkeln är 5/118, bredden 6.5" och ET-måttet är 62 mm.
17"-fälg från Image av modellen Strong Silver. Bultcirkeln är 6/130, bredden 17" och ET-måttet 62 mm.