Detta är en Image-fälg av modellen Strong Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Image Strong Silver är 5/160.
Fälgens ET-mått är 50 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. Image Strong Silver kan du köpa från BytHjul för endast 2369 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 369 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Strong Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Denna 16"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/160 och ett inpressningsdjup på 60 mm. Modellen heter Strong Gloss Black Polished.
Fälg från Image på 17" med modellnamnet Strong Silver. Bultcirkeln är 6/120, bredden 6.5" och ET-måttet är 50 mm.
Image Strong Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 58.
16"-fälg av modellen Strong Gloss Black Polished från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/120 och ett ET-mått på 50 mm.