En snygg fälg på 17" från Image. Denna modell har Image valt att kalla för Strong Silver. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Bultcirkeln på denna fälg är 6/120.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 50 mm. Centrumhålet på denna fälg är 74.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2117 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 117 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Strong Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 6/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 74.6 mm |
16"-fälg av modellen Strong Gloss Black Polished från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/120 och ett ET-mått på 50 mm.
Fälg från Image på 18" med modellnamnet Strong Silver. Bultcirkeln är 5/160, bredden 7.5" och ET-måttet är 50 mm.
Denna 17"-fälg från Image har en bultcirkel som är 5/118 och ett inpressningsdjup på 62 mm. Modellen heter Strong Silver.
Fälg från Image på 17" med modellnamnet Strong Silver. Bultcirkeln är 5/130, bredden 6.5" och ET-måttet är 62 mm.