Montana Gloss Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av Image. Denna fälg är 8.5" bred. Bultcirkeln på denna fälg är 6/130.
Fälgens ET-mått är 55 mm. Denna variant av Montana Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 84.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Image Montana Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2724 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 724 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Montana Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 55 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
20"-fälg från Image av modellen Montana Gloss Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
Montana Silver från Image är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
18"-fälg från Image av modellen Gravel Gloss Gunmetal. Bultcirkeln är 6/130, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Peak Black matt. Bultcirkeln är 6/130, bredden 8.5" och ET-måttet är 55 mm.