Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Image Gravel Gloss Gunmetal vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 8". Image Gravel Gloss Gunmetal fästs med 6 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 130 mm (bultcirkel 6/130).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 50 mm. Centrumhålet på denna fälg är 84.1 mm stort. BytHjul säljer idag Image Gravel Gloss Gunmetal för 2448 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 448 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Gravel Gloss Gunmetal |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 6/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
16"-fälg från Image av modellen Gravel Gloss Gunmetal. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 16" och ET-måttet 50 mm.
Image Gravel Gloss Gunmetal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 9" bredd och ET 50.
Image Gravel Gloss Gunmetal, 18"-fälg, 8" bredd, 6/139.7 bultcirkel och ET på 25 mm.
Denna 18"-fälg från Image har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Gravel Gloss Gunmetal.