Image Gravel Gloss Gunmetal är en fälg på 16" från Image. Image Gravel Gloss Gunmetal har en fälgbredd som är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Image Gravel Gloss Gunmetal är 6/139.7.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 50 mm. Centrumhålet är 93.1 mm stort. En uppsättning Image Gravel Gloss Gunmetal kan bli din för endast 2049 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 049 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Image |
|---|---|
| Modell | Gravel Gloss Gunmetal |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 93.1 mm |
Image Gravel Gloss Gunmetal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 9" bredd och ET 50.
16"-fälg av modellen Gravel Gloss Gunmetal från Image. Denna fälg har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett ET-mått på 25 mm.
Denna 17"-fälg från Image har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Gravel Matt Black.
20"-fälg från Image av modellen Gravel Matt Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 20" och ET-måttet 50 mm.