Spike Bright Black Machined Face Black Lip 17" är en snygg fälg som tillverkas av Infiny. Fälgbredden för denna variant av Infiny Spike Bright Black Machined Face Black Lip är 7.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/108.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 42 mm. Infiny Spike Bright Black Machined Face Black Lip har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1732 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 732 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Infiny |
|---|---|
| Modell | Spike Bright Black Machined Face Black Lip |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.
Spike Bright Black Machined Face Black Lip från Infiny är en fälg på 18" med en bredd på 7" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Fälg från Infiny på 17" med modellnamnet Spike Bright Black Machined Face Black Lip. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7.5" och ET-måttet är 35 mm.
17"-fälg från Infiny av modellen Spike Bright Black Machined Face Black Lip. Bultcirkeln är 4/108, bredden 17" och ET-måttet 25 mm.