Denna 15"-fälg är ett utmärkt alternativ i 1400 kronorsklassen. Fälgen heter COBALT BLACK och den tillverkas av Infiny. Fälgbredden för denna variant av Infiny COBALT BLACK är 6.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/108.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 25 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 65.1 mm stort. En uppsättning Infiny COBALT BLACK kan bli din för endast 1330 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 330 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Infiny |
|---|---|
| Modell | COBALT BLACK |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Fälg från Infiny på 15" med modellnamnet Cobalt Bright Black Machined Face. Bultcirkeln är 4/108, bredden 6.5" och ET-måttet är 25 mm.
COBALT SILVER 15" från Infiny med 6.5" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
Infiny Cobalt Bright Black Machined Face, 15"-fälg, 6.5" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 38 mm.
Infiny Cobalt Bright Black Machined Face, 15"-fälg, 6.5" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 38 mm.