Detta är en Infiny-fälg av modellen Tonix Black Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Fälgens bredd är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Infiny Tonix Black Machined Face är 5/100.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Infiny Tonix Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 57.1 mm. BytHjul säljer idag Infiny Tonix Black Machined Face för 1677 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 677 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Infiny |
|---|---|
| Modell | Tonix Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Infiny Tonix Satin Gunmetal Machined Face, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Infiny Tonix Silver är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Infiny Traxx Bright Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/100.
Fälg från Infiny på 18" med modellnamnet Traxx Bright Black Machined Face. Bultcirkeln är 4/100, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.